300 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargonuz Ücretsiz!

Smok Alien 220W İncelemesi

Smok veya Smoktech 2010 senesinde Şenzen de kurulmuş elektronik sigara üreticisi olan firmadır. Bu firma sektöre daha sonra dahil olsa da, ürettikleri sıra dışı e sigara cihazlar sayesinde, tüketicilerinin beğenisini tam anlamıyla kazanarak birincil ve öncül firmalardan birisi olmuştur.

Gittikçe büyüyen Smok elektronik sigara firması, global olarak ün kazanmış olup, tüm dünya da milyonlara ulaşan satış rekorları kırmaktadır.

Bu e sigara şirketinin bir diğer özelliği ise 80 milyonu aşkın birey elektronik sigara Smok markasını tercih etmektedir.

Smok elektronik sigara global marka olup birçok sertifikaya sahip olmasının yanı sıra e sigara sektörün yön veren nadir birkaç şirketlerden birisidir.

Elektronik sigara Smok şirketinin onlarca farklı cihazı ve birçok farklı özelliklere sahip Smok Coil ve Smok Atomizer bulunmaktadır.

Bu markanın bir diğer öne çıkan özelliği ise e sigara tüketicinin, isteklerine kulak verip o doğrultuda yeni cihazlar, coiller veya atomizerler üretmektedirler.

Smok Alien 220W, bu markanın en çok satan cihazlarından birisi olup tüm dünyada birçok farklı ülkede elektronik sigara marketinde satış rekorları kırmıştır.

Bu yazımızda, Smok Alien kit ini, çalışma stilini ve kurulumunu detaylıca inceleyeceğiz.

Smok Alien Kit Kutu Açılımı

  • Smok Alien 220 Mod
  • Smok Atomizer- Smok TFV8 Baby Tank Atomizer
  • 2 adet Smok coil (coil lerden birisi atomizer e kurulu şekilde gönderilir, diğer coil ise yedek Smok coildir)
  • Kullanım kılavuzu
  • Vape Bant
  • Yedek parçalar
  • Şarj kablosu (USB girişli)

Smok Alien Hakkında

Smok alien kullanıcıları, bu elektronik sigarayı bu sektöre çığır atlatan cihazlardan biri olduğunu savunmaktadır.

Hem ergonomik yapısıyla hem de son teknolojiler ile donatılmış olması kullanıcılar tarafından tam not almasını sağlamaktadır.

Smok Alien 220 Watt çıkışına sahip güçlü elektronik sigaradır. Smok elektronik sigara çeşitleri genel olarak güçlü batarya ve güçlü smok mod lara sahiptir; böylece e sigara tüketicileri güçlü buhar bulutları çıkarırken diğer yandan da aromayı başarılı şekilde hissederler.

Smok Alien 220W, e sigara nın mod kısmı üzerinde cihaz ile birleşik şekilde monte edilmiş ateşleme tuşu bulunur. Ateşleme tuşuna çok rahatça basarak cihazınızı kullanabilirsiniz.

Bu anlamda Smok Alien 220W üreticileri, cihazı üretirken ergonomik yapıya sahip olmasına oldukça önem göstermiş olmalılardır.

Bu elektronik sigara kit i dış görünüş ve tasarım açısından incelediğimizde, daha çok keskin köşelere sahip olduğunu görmekteyiz.

Smok elektronik sigara nızın ön kısmında oldukça büyük OLED ekrana sahipsinizdir. OLED ekranda birçok ayarları yapabilirsiniz veya cihazınızın o anki durumu hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Smok firması, bu anlamda ekranı büyük, yazıları okunur şekilde sizlere sunmaktadır.

Smok Alien bir diğer göze çarpan özelliği ise birçok farklı içim modu seçeneği sunmasıdır. Bu modlar arası geçişi ise OLED ekran üzerinden menü tuşlarını kullanarak rahatlıkla yapabilirsiniz.

Smok elektronik sigara dünya markalarından birisi olduğuna yukarıda değinmiştir ve 3 milyon üzerinde satışı gerçekleşen Smok Alien kit ise bu markanın şüphesiz ki en çok satan cihazlarından birisidir. Smok Alien kit içeriğinde yukarıda da görüldüğü üzere pil bulunmaz.

Smok Alien 220W iki adet pil ile çalışır. Bu piller genel olarak 18650 mAh değerindedir ve birçok elektronik sigara kitinde de olduğu gibi Smok Alien kit içerisinde de piller bulunmaz ve harici satın alınması gerekir.

Smok Alien Coil

Smok Alien 220W kit içerisinde iki adet coil bulunur. Smok Q2 coil atomizer e hazır takılı şekildedir. Bu coil in özelliklerini inceleyecek olursak; ilk olarak 0.4 ohm rezistansına sahiptir.

Diğer smok coil lere oranlar Smok Q2 genel olarak düşük Watt ayarlarında içime uygundur. Bu anlamda, Smok Q2 ile daha az buhar çıkarırken, daha net aroma tadını alırsınız.

Bir başka Smok coil olan T8 daha düşük direnç seviyesine sahiptir ve T8 diğer Smok coil lere oranlar buhar bulur performansı açısından daha güçlüdür.

Bir diğer Smok coil ise X4 coil dir ve Q2 de olduğu gibi daha düşük Watt lar ile çalışmaya uygundur.

Smok Alien Şarj Edimi

İlk olarak Smok Alien 220W iki adet 18650 mAh pil ile çalışır. Genel olarak elektronik sigara tüketicileri Sonv VT5 veya Sony VT6 pil ile tercih etmektedirler.

Bu piller gün boyunca şarj olarak size rahatlıkla yeter. Smok Alien Kit içerisinde e sigara nıza tamamen uyumlu ve doğru Amper çıkışı veren USB kablo bulunur.

Şarj olarak USB kabloyu dilerseniz bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz veya powerbank kullanarak şarj edebilirsiniz.

Bu durumda sadece adoptör çıkışının 1A dan fazla olmamasına özen gösteriniz, bu elektronik sigaranıza zarar verebilir.

Bir diğer şarj yöntemi ise harici pil şarj cihazı almanızdır. Bu şarj etme yöntemi daha sağlıktır. Dilerseniz iki adet pil alarak yedek pillerinizi de şarj edebilirsiniz ve seyahatlerde size kolaylık sağlar.

Smok elektronik sigaranızı doğru şarj yöntemi ile ömrünü uzatmış olursunuz.

Smok Alien Ekran Özelliği

İlk olarak Smok Alien ın tüketiciyi rahatlatan özelliklerin başında direkt Watt modu gelir. Yani Smok atomizer inize, coil taktıktan sonra cihazınızın ekranında new/old seçeneği belirir.

Siz new seçerek, Smok elektronik sigara nız size Smok coil ile uyumlu en iyi Watt ayarını otomatik ayarlar.

Bu anlamda eğer e sigara kullanımında yeniyseniz detaylı ayarlar ile uğraşmazsınız direk kullanmaya başlayabilirsiniz.

Smok e sigara nızın açmak için ateşleme tuşuna seri bir şekilde beş kere basınız. Daha sonrasında karşınıza OLED ekran ve birçok değer menüsü gelecektir.

Smok ekran üzerinde iki adet ayrı ayrı pil göstergesi bulunur. Böylece her iki pilinizin şarjını da rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Smok ekranınız üzerinde +/- tuşları ile menüde gezinebilir, ayarlarınızı kişiselleştirebilir veya Watt değerlerini değiştirebilirsiniz.

Smok Alien ekran üzerinde bulunan genel bilgiler, Sıcaklık, coil direnci, Amper, Volt ve Watt seviyesi. Ayrıca ekranın al kısmında sol tarafta son puff unuzun süresi ve yeni şarjdan itibaren yapılan puff sayısı yazmaktadır.

Bu tarz bilgiler size, gün içerisinde elektronik sigaranızın hangi sıklıkla kullandığınızı gösterir.

Smok Alien e sigaranızın, cihazınıza monte olmuş şekilde bulunan, uzun ateşleme tuşuna seri bir şekilde üç kere basmanız halinde menüye geçersiniz.

Menü içerisinde rahatlıkla dolaşabilir ve ayarlarınızı yapabilirsiniz. OLED ekran hem yeterince büyüktür ve yazılar okunur şekildedir hem de çözünürlüğü yüksektir.

Smok Alien Atomizer

Smok Alien 220W atomizer olarak kit içerisinden TFV8 Baby Tank Atomizer çıkar. Bu atomizer oldukça güçlü buhar performansı sergilemesinin yanı sıra, aynı zamanda aromayı bireylere oldukça kaliteli bir şekilde iletir. Smok TFV8 Baby Tank likit kapasitesi 3 ml dir.

Eğer gün içerisinde ben elektronik sigaramı daha çok kullanıyorum ve daha çok likit tüketimi yapıyorum derseniz, bubble cam alarak likit kapasitesini artırabilirsiniz.

Atomizerin alt kısmında hava kanalları bulunur ve bu hava kanalları manuel olarak açılıp kapanır. Eğer hava kanalını daha kısık seviyede kullanacaksanız bu Smok elektronik sigaranızı soft modda kullandığınız anlamına gelir ve bu nedenle Watt seviyenizi düşürmeniz gerekir.

Böylece, coiliniz zarar görmemiş olur. Eğer Smok atomizer hava kanalları açıksa hard modda likit tüketimine geçebilirsiniz ve daha yüksek Watt seviyelerine çıkarak güçlü buhar bulutları elde edebilirsiniz.

Smok Coil ve Smok Atomizer

Smok atomizerinizin temizlenmesi ve coil değişimi de oldukça rahattır. Atomizer parçaları cok rahat birbirinden ayrılabiliyor.

Böylece kuru bir peçete yardımı ile atomizerinizi temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde yeni Smok coil kullanımına başlayacaksınız; yine atomizer parçalarını; coil dahil olmak üzere rahatça sökebilirsiniz ve yeni coilinizi takabilirsiniz.

Yeni smok coil e geçtiğinizde cihazınızde new/old seçeneği çıkar. Burada NEW seçeneğini seçmeniz oldukça önemlidir.

Aksi taktir elektronik sigaranız eski Watt ayarlarına devam eder ve bu durum coilinizin yanmasına neden olur.

Ayrıca bütün Smok coil üzerinde en iyi kullanım Watt ayarları yazar; ancak ilk baştaki çekimlerinizde daha düşük Watt lar ile başlayıp Watt seviyenizi giderek arttırmanızla fayda var.

Son olarak Smok Alien elektronik sigaranıza likit doldururken dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktadan bahsedeceğiz.

Likit dolumunu özellikle yeni Smok coil in bulunduğu atomizerinize yapacaksanız ilk olarak, atomizerin ağızlık kısmını sağa doğru çeviriniz ve likit kısmından dolumu sağlayınız.

E sigara likitinizi atomizerin orta kısmında bulunan hava borusuna doldurmamaya özen gösteriniz; aksi taktirde elektronik sigara likitinizi tüketirken sıçratma sorunu yaşayabilirsiniz.

Buna ek olarak e likitinizi doldurduktan sonra bir süre bekleyiniz; böylece Smok coil inizin e-likitinizi yeteri miktarda emerek pamuğun yanmasını engeller.

Böylece Smok Alien e sigaranızdan hem aroma hem de buhar performansı olarak oldukça memnun kalırsınız.

Smok Alien Fiyat Nedir? Smok Alien Coil Nereden Satın Alabilirim?

Elektronik sigara fiyatları genel olarak markadan markaya cihazdan cihaza oldukça farklılık göstermektedir.

Ayrıca elektronik sigara piyasasında birçok ürünün sahtesi satılmaktadır. Bu sebeple alışveriş yaptığınız online websitesine dikkat etmenizde fayda var.

Smok Alien fiyat sitemizde en uygun fiyat güvencesiyle 379,90 TL dir. Ayrıca sitemizde Smok Alien ile uyumlu birçok Smok coil bulunmaktadır.

%100 müşteri memnuniyeti ile dilediğiniz e sigara, yedek parça ve Premium likit siparişlerinizi verebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Elektronik Sigara Türkiye
Logo
Register New Account
Reset Password
Sepet