300 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargonuz Ücretsiz!

Artıları ve Eksileriyle Mesh Coil Nedir?

Elektronik sigara dünyasına girenlerin pek de yabancı olmadığı mesh coil, 2018 yılında ortaya çıkan bir elektronik sigara coil türüdür. Her elektronik sigara coili gibi birçok avantaja sahip olan mesh coil, aynı zamanda az da olsa birtakım dezavantajları barındırır. Peki artıları ve eksileriyle tam olarak mesh coil nedir?

Dünden bugüne elektronik sigara tarihine baktığımızda coiller, elektronik sigaraların tartışmasız en önemli parçalarından bir tanesidir. Bu nedenle birbirinden farklı özelliklere sahip birçok coil bulunur. Elektronik sigara coillerinden bir tanesi de mesh coil olarak karşımıza çıkar. O halde mesh coil nedir, birlikte inceleyelim.

Elektronik sigara coili hakkında detaylı bilgiler için Elektronik Sigara Coil Nedir? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Mesh Coil Nedir?

bir avuç içerisindeki iki adet elektronik mesh coil

Mesh coil; elektronik sigara için özel olarak tasarlanan bir parça olan, daha hızlı ısıtma işlemi sunan ve fazlasıyla tatmin edici seviyede buhar elde edebileceğiniz bir coildir.

Kanthal, nikrom veya paslanmaz çelikten yapılmış ızgara bir metal olan mesh coil, coilin yüzey alanını genişleterek elektronik sigaradan alınan tat yoğunluğunu arttırmayı amaçlar.
Ayrıca, tel yerine ızgara tarzında bir coil olması ile ısının homojen bir şekilde yayılmasına da olanak verir.

Küçük deliklere sahip metal şeritleri ile mesh coil, yüzey alanını maksimuma çıkarırken hacmi minimuma indirir. Böylece coil ile likit arasında çok daha iyi bir bağlantı sağlar. Bu da aromanın kuvvetli bir şekilde hissedilmesine imkan verir.

Her elektronik sigara coili gibi mesh coil de likit ile buluştuğunda, likit direkt olarak buhara dönüşür. Daha büyük bir yüzey alanı sayesinde tek seferde daha fazla likit, coil ile temas eder. Dolayısıyla bir kerede daha fazla likitin ısıtılması, daha fazla buhar oluşumuna neden olur.

Mesh coil, düşük seviyedeki ohm miktarı ile bilinir. Bu nedenle genellikle sub ohm tanklara uygun bir coil olarak kullanılır. Eğer bir sub ohm elektronik sigara tankı kullanıyorsanız, parça olarak mesh coil kullanabilirsiniz. Bu noktada Vaporesso NRG GT Mesh Coil veya Smok TFV12 Prince Max Mesh 0.17 ohm Coil gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.

Sub ohm tanklar, çok daha yüksek bir watt ile içim yapmanıza neden olacağı için yüksek seviyede ısıyı kaldırabilecek bir coil seçmeniz gerekir. Bu noktada mesh coil son derece mantıklı bir seçim olacaktır.

Standart coillerden farklı olarak mesh coil, standart ısıtma telinin yerini alır ve bunun yerine metalik bir ağ kullanır. Bu sayede birçok avantajı da beraberinde getirir. O halde mesh coil nedir artık öğrendiğimize göre mesh coil avantajları ve dezavantajları nelerdir bakabiliriz.

Mesh Coil Avantajları Nelerdir?

siyah bir arkaplanda bulunan elektronik sigara ve buharı

Pratik bir kullanımı sayesinde kullanıcılarına birçok avantaj sunan mesh coil, özellikle sahip olduğu yüzey alanı ile göze çarpıyor. Peki mesh coil avantajları nelerdir?

     1. Yoğun Bir Likit Aroması Sunar

Geniş yüzey alanına sahip mesh coil, likitten yoğun bir lezzet elde edilmesine yardımcı olur. Bu da likit aromasının güçlü bir şekilde hissedilebilmesini sağlar. Mesh coil ile damak tadınız için en uygun likit aromasını seçip yoğun likit hissini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Damak zevkinize hitap eden doğru likiti seçebilmenize yardımcı olacak Elektronik Sigara Likit Tavsiye Listesi adlı içeriğimizi okuyarak kendinize en uygun likiti seçebilirsiniz.

     2. Yüksek Miktarda Buhar Ortaya Çıkarır

Mesh coil, geniş yüz alanına sahip olması nedeniyle yoğun bir aroma hazzı sunduğu gibi aynı zamanda fazla miktarda buhar üreterek buhar severlerin vazgeçemeyeceği bir coil olarak karşımıza çıkar.

     3. Hızlı Isınabilme Özelliğine Sahiptir

Mesh coilin en önemli avantajlarından bir tanesi de standart coillere göre daha hızlı ısınmasıdır. Tel yerine ızgara olan mesh coil, yapısı nedeniyle çok çabuk ısınır. Böylece optimum elektronik sigara içme sıcaklığına hızlı bir şekilde ulaşır. Bu sayede elektronik sigaradan yoğun bir tat elde etmenizi sağlar.

     4. Uzun Ömürlü Bir Yapısı Vardır

Standart coillere baktığımızda her vuruşun eşit olamaması gibi bir problem olabilmektedir. Bazı vuruşlar çok daha yoğun bir aroma veya buhar sunarken bazıları da bu konuda oldukça yetersiz kalabilir.

Bunun nedeni spiral olarak dizayn edilen coil yapısının fitil ile karşılaşamamasıdır. Sonuç olarak “hotspot” adı verilen sıcak noktalar ortaya çıkar. Bu elektronik sigarada yanık tat sorununa neden olur. Öte yandan mesh coil, fitilin bütün yüzeyini kaplar böylece standart coillere göre çok daha uzun ömürlü bir yapıyı beraberinde getirir.

     5. Az Seviyede Bir Güç Kullanımı Sunar

Piyasadaki bütün coiller, ideal watt aralıklarına sahiptir. Kimi coiller oldukça yüksek bir güç kullanımına sebep olurken ızgara metal yapısı ile mesh coil, düşük seviyede bir enerji kullanımı sağlar. Bu özelliği ile dikkatleri kolaylıkla üzerine çekebilen mesh coil, düşük optimal watt seviyesi ile az seviyede güç harcar.

     6. Kullanım Kolaylığı Sağlar

elektronik sigara içen sportif asyalı kadın

Mesh coil, çoğu tankla uyumlu bir coildir ve tamamen yeni bir tank edinme zorunluluğu olmadan eski bir tankla kullanılabilir. Ayrıca, üzerinde tek tip delikler açılmış ızgara bir metal olan mesh coil, yer yer gevşek olabilen tel parçalarını barındırmaz. Bu sayede kullanımı oldukça kolaylaşır.

Mesh Coil Dezavantajları Nelerdir?

Mesh coil kullanıcılara sunduğu avantajlara ek olarak göz önünde bulundurulması gereken bazı dezavantajlara da sahiptir. Ancak bu eksiler, mesh coilin artılarına kıyasla oldukça az kalmaktadır. Peki mesh coil dezavantajları nelerdir?

     1. Fazla Miktarda Likit Tüketimine Sebep Olur

Mesh coil, ürettiği yoğun buhar ve aroma sayesinde standart coillere göre çok daha fazla likit tüketimine neden olur. Bu durum, mesh coilin etrafındaki kalın kaplamadan kaynaklanmaktadır. Ancak aroma ve buhar hazzını en iyi şekilde yaşayabilmek için likit tüketimi olmazsa olmazdır.

     2. Sağlık Sorunlarına Yol Açabilir

Bilindiği üzere mesh coil, fazla miktarda ortaya çıkardığı buhar ile kendini gösterir. Ancak buhar solumanın oldukça zararlı olabileceğini belirtmekte fayda var. Bu nedenle, eğer mesh coile sahip bir elektronik sigara içerken öksürük veya başka semptomlar gözlemlerseniz doktorunuza danışmanız faydalı olacaktır.

Elektronik sigara dünyasının öncü markalarından biri olan Elektronik Sigara Türkiye ailesi olarak bu yazımızda mesh coil nedir, artıları ve eksileri nelerdir cevaplamaya çalıştık. Görüldüğü gibi coil, elektronik sigara için olmazsa olmaz bir parçadır.

Coil türlerinden bir tanesi olan mesh coil ise standart coillere oranla birçok avantaja sahip bir parça olarak karşımıza çıkmaktadır. Yoğun bir aroma ve buhar sunan mesh coil ile elektronik sigara keyfinizi pratik bir şekilde arttırabilirsiniz.

Siz de en kaliteli elektronik sigara modelleri ve coil seçenekleri için Elektronik Sigara Türkiye’ye güvenebilir, tek tıkla siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Son olarak elektronik sigaralar hakkında birbirinden detaylı diğer yazılarımız için bilgi bankamızı ziyaret edebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Elektronik Sigara Türkiye
Logo
Register New Account
Reset Password
Sepet