300 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargonuz Ücretsiz!

Püf Noktaları ile En Beğeneceğiniz Likit Tarifleri

Elektronik sigara sektörü gelişmeye, likit dünyası büyümeye devam ederken kendi likitlerini hazırlayan kullanıcı nüfusu da iyiden iyiye artmayı sürdürüyor.

Hazır likit kullanımı kadar pratik bir seçenek olmasa da hem zevkli hem de ekonomik bir yol olduğu için tercih edilen evde likit yapımı için ise öncelikle uygulanacak likit tarifleri hakkında araştırmalar yapmak gerekiyor.

Böylece elektronik sigara kullanıcıları kendi zevklerine uygun tarifler arasından dilediklerini, istedikleri oranlarda uygulayarak likit yapma fırsatı bulabiliyorlar.

Ancak likit yapmak için tarifleri öğrenmek de yeterli değil. Tarifi uygularken işe yarayabilecek terimleri de öğrenerek elektronik sigara literatürüne hakim olmak da gerekiyor.

Örneğin PG (Propile Glikol) ve VG (Bitkisel Gliserin) kavramlarının elektronik sigara likitlerinin içeriğinde mutlaka bulunması gereken hammadelerin başınada geldiğini kesinlikle bilmelisiniz.

Likit yapımında kullanılan nikotin ve aromaları seyreltmek için kullanılacak PG ve VG’nin farklı oranlarda kullanılabileceği detayını da belirtmeden geçmeyelim.

Damak Tadınıza Uyacak En Popüler Likit Tarifleri

likit tarifleri yaparak şişeye doldurduğu elektronik sigara likitini objektife doğru tutan ve ağzından buharlar çıkaran adam

Elektronik sigara tüketimi için likit yapımı, aslında oldukça sihirli bir süreç. Birkaç farklı malzemeyi karıştırarak bambaşka bir şey oluşturmayı sağlayan bu sürecin başlı başına heyecan verici olduğunu dahi söyleyebiliriz.

Ancak elbette her likit tarifi, herkes için uygun olmayacaktır. Zaten zevklerin ve renklerin farklı olabileceği göz önünde bulundurulduğu için de binlerce tarife ulaşabilmeniz mümkün.

Hatta kendi beğeninize göre likit içeriğindeki hammaddelerin oranlarında değişiklik yaparak kendinize özgü bir tarif bile oluşturabilirsiniz.

Fakat ilk başlarda en çok beğenilen tarifleri denemenizi tavsiye ederiz. Hoşunuza gidecek bir elektronik sigara deneyiminin ardından kendi yaratıcılığınızı kullanarak da likit tarifleri deneyebilirsiniz.

O halde gelin, elektronik sigara keyfinizi katlayacak birbirinden güzel likit tariflerini birlikte inceleyelim.

Candy Bar Likit Tarifi

Adından da anlaşılacağı gibi son derece tatlı bir likit türü olan Candy Bar, en sevilen tariflerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Gün içinde her nefeste damakta tatlı bir his bıraktığı gibi hoş kokusuyla da beğeninizi kazanacak olan Candy Bar likt tarifi için kullanmanız gereken VG ve PG oranı 50/50 olarak tanımlanabilir.

Pek bu likiti bu denli tatlı ve hoş kılan detaylar nelerdir?

%5 fıstık ezmesi, %5 marşmelov, %5 double çikolata, %3,5 karamel ve %1-2 tatlandırıcı içeriğinin Candy Bar likit tarifini oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Tüm bu aromaları doğru oranlarda kullanarak oluşturacağınız Candy Bar likit tarifinizi yaptıktan sonra demleyip keyifle tüketebilirsiniz.

Castle Long Likit Tarifi

Ahşap bir fıçı ve üzerinde bulunan Castle Long yazısı

Five Pawn’s markasına ait Caste Long adlı likitin klon aroması olan bu tarifi uygulayarak siz de kendi Caste Long likitinizi daha uygun fiyata mal edebilirsiniz.

Kavrulmuş fındık ve bademli ekmek ile farklı meyve rayihaları içeren bu likiti yaparken ihtiyacınız olacak aromalar; %2,5 oranda Kentucky Bourbon, %1,5 Coconut Extra, %1,5 Acetyl Pyrazine, %1,5 kızartılmış badem, %1 vanlin, %1 Bourbon Vanilla, %1 Brown Sugar Extra.

50/50 oranda PG ve VG kullanarak hazırlayabileceğiniz likit tarifine nikotin eklemek isterseniz, belirtilen oranları buna göre yeniden hesaplamanızda yarar olduğunu söyleyebiliriz.

Kremalı Çikolata Likit Tarifi

En popüler likit tarifleri arasında yer alan kremalı çikolata, yoğun ve tatlı aromasıyla dikkatleri çekiyor.

Bu defa oranlara değil, ağırlıklarına göre sıralayacağımız malzemeler ise 7 gr double çikolata, 1,48 gr tatlandırıcı, 1,48 gr vanilya kreması, 4,41 gram vanilya şekeri ve 2,1 gr etil maltol ile 14,72 gr Nbase şeklinde açıklanabilir.

Bu karışıma 26,84 gr PG ve 110 gr da VG eklendikten sonra demleme sürecine geçilebilir. Her elektronik sigara deneyiminde kremalı çikolata tadını hissettiren bu likiti siz de kendiniz tarife uygun bir şekilde hazırlayarak tüketebilirsiniz.

Vanilla Tobacco Likit Tarifi

açık havada elektronik sigara içen ve buharını havaya üfleyen şapkalı kadın

Eğer elektronik sigara likitinizin lezzetli bir tada, pürüzsüz bir içime ve ideal bir buhara sahip olmasını istiyorsanız Vanilla Tobacco likit tarifini denemenizi tavsiye ederiz.

Yumuşak bir tada sahip olmasının yanı sıra tütün tadını da hissettirerek geleneksel sigara deneyimine yaklaşan Vanilla Tobacco, özellikle sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenler için son derece uygun.

Diğer yandan leziz bir içim de sunduğu için dileyen her elektronik sigara kullanıcısının kalbini kazanacağını düşünüyoruz.

Vanilla Tobacco reçetesinde yer alan malzemeler; %5 Black Honey Tobacco, %3,5 French Vanilla Cream, %1,5 DX Bavarian Cream, 50/50 PG ve PG ve son olarak da %6 nikotin.

Tariften de anlaşılacağı üzere yüksek bir nikotin oranına sahip olan bu likit reçetesini denediğinizde siz de yumuşak içimli tütün tadına ulaşabilirsiniz.

Öte yandan hangi hazır likitin sizin için en iyi seçim olabileceğini ise Marka Rehberi: En İyi Likit Hangisi? başlıklı içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Elektronik Sigara Türkiye
Logo
Register New Account
Reset Password
Sepet