300 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargonuz Ücretsiz!

Elektronik Sigara Likit Ne Kadar Gider?

E-sigara, yani elektronik sigaraların son dönemlerde farklı bir deneyim arayanların gözdesi haline geldiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Geleneksel sigaranın risklerini en aza indiren, sigara gibi kötü kokmayan ve daha keyifli olan elektronik sigaralar, sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenlerin yanı sıra nargile gibi tütün ürünlerini tüketmekten hoşlananların da ilgi alanına giriyor.

Elektronik sigaralar, özel olarak geliştirilen likit adlı sıvıların ısınarak buhar haline gelmesi ile teoride geleneksel sigaraya benzer bir deneyim sunuyor. Yani elektronik sigaraların çalışma prensibinde likitler büyük rol oynuyor. Dolayısıyla kullanıcıların zihninde sık sık “elektronik sigara likit ne kadar gider?” sorusu yankılanıyor.

Bu sorunun yanıtı hiç şüphesiz ki elektronik sigara keyfinin ne kadar süreceği ile ilgili olduğu kadar kullanıcıların e-sigara deneyimi için ortalama ne kadar likit sipariş etmesinin yeterli olacağı ile de ilgili. Dolayısıyla elektronik sigara likit ne kadar gider diye düşünüldüğünde konunun maddi boyutunun da söz konusu olduğu göz ardı edilmemeli.

Çünkü likit adlı sıvının işlevi bittiğinde elektronik sigara keyfinin sürdürülebilmesi için yeni bir likite ihtiyaç duyulur. Bu da yeni bir sipariş anlamına gelmektedir. O halde gelin, elektronik sigara likitleri ne kadar gidiyor, birlikte irdeleyelim.

Elektronik Sigara Likit Ne Kadar Gider?

likit dolumu, e-sigara likit, elektronik sigarasına likit dolduran adam

Elektronik sigara likitleri, onlarca farklı marka tarafından kullanıcıların beğenisine göre çeşitlendiriliyor. Bu doğrultuda likit çeşitlerini sınırlandırmak pek mümkün görünmüyor. Elektronik sigara kullanımını tam da istediğiniz noktaya taşıyabilmeniz için üretilen sayısız likit çeşidinden söz edilebilir. Bu nedenle likitlerin tüketim süresi de likit türüne göre değişken olabilir.

Likitleri oluşturan içeriğin de tüketim süresinde önemli rol oynadığını söylemekte fayda var. Çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi elektronik sigara likitleri kullanıcıların zevkine hitap edecek türde üretilir. Bu da kullanıcının elektronik sigara tüketme ihtiyacına, motivasyonuna ve isteğine göre tüketim sıklığının artması veya azalmasında etkili olabilir. Bu anlamda, elektronik sigara likit ne kadar gider sorusuna yanıt vermek için dilerseniz öncelikle likit içeriğine bir göz atalım.

Likitlerin İçeriğinde Neler Var?

elektronik sigara likitleri, likit kullanımı, e-likit

Likitler, elektronik sigara kullanımı için gerekli olan temel bileşenlerden biridir. Elektronik sigara mekanizması sayesinde ısınarak buhara dönüştürülen likitler, e-sigara deneyiminin mükemmel olmasında büyük rol oynar. Kullanıcıların arzuladıkları deneyimi yaşamaları için üretilen farklı tat ve aromalarda birçok likit çeşidinden söz edilebilir. Bu likitler güvenilir mağazalardan ve internet üzerinden sipariş edilebileceği gibi elektronik sigara kullanıcıları tarafından da hazırlanabilir.

Fakat elbette kendi tarzınıza uygun likitler hazırlamak ya da sipariş vermek için öncelikle elektronik sigara likitlerinin içeriği hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Likitler temel olarak 4 farklı madde içerir. Bu maddeler nikotin, aroma, PG (Propilen Glikol) veya VG (Vegetable Gliserin) bazı ve su şeklinde sıralanabilir. Likit hazırlanırken söz konusu 4 bileşenin oranları kullanıcının tercihine göre farklı ölçülerde olabilir. Ayrıca zevkinize göre daha sonradan farklı aroma ve tatlandırıcılarla likit içeriğini zenginleştirebilek de mümkün.

Eğer kendi imkanlarınızla likit hazırlamak istiyorsanız, Elektronik Sigara Likiti Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi inceleyebilir ve e-sigara likiti için gerekli malzemeleri Elektronik Sigara Türkiye güvencesiyle Kendin Yap kategorisi altında bulabilirsiniz.

Likit Tüketim Süresini Etkileyen Faktörler

elektronik sigara likit ne kadar gider, elektronik sigara kullanan şapkalı kadın

E-likit adıyla da anılan elektronik sigara likitlerini satın aldıktan veya kendiniz hazırladıktan sonra bir sonraki likite ne zaman ihtiyaç duyacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bu anlamda e-likit ne kadar gider diye düşündüğümüzde bu sorunun yanıtının kullanıcıdan kullanıcıya ve tüketilen likit miktarına göre değişebileceğini söylemekte yarar var.

Elektronik sigara likitleri genellikle 30 ml, 60 ml ve 90 ml olmak üzere 3 farklı miktarda şişelenir. Üreticilerin standartlarına göre bu likitlerin ortalama bir tüketim süresi vardır. Ancak tabii ki kullanılan elektronik sigara cihazının yapısı, coil’in sarım aralığı, e-sigara kullanım sıklığı gibi faktörler, yeni bir likite ihtiyaç duyacağınız süreyi etkiler.

Buna karşın, ortalama bir likit tüketim süresinden söz etmek de elbette mümkün. Örneğin, elektronik sigara kullanım süreniz geniş aralıklıysa, e-sigaranızı yüksek ısıda kullanıyorsanız, gün içinde birkaç saatte bir e-sigara kullanıyorsanız 30 ml’lik bir e-likiti ortalama 10 ila 15 güne kadar tüketebilirsiniz. Ancak sigara bağımlılığından kurtulmaya çalışıyor ve bu nedenle elektronik sigaraya başvuruyorsanız, başlarda daha sık e-sigara kullanacağınızı düşünerek bu sürenin kısalabileceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Elektronik Sigara Likitlerinin Raf Ömrü Ne Kadar?

e-likit çeşitleri, elektronik sigara likitleri, likit ömrü

Elektronik sigara likitlerinin kullanım süresi kadar merak edilen bir diğer nokta da likitlerin ne kadar süre kullanmadan muhafaza edilebileceği. Özellikle toplu likit siparişi verenler ve likitlerini kendileri hazırlayanlar için oldukça kritik bir konu olan likit raf ömrü, dikkat edilmediği takdirde likitlerin hiç kullanılmadan ömrünün bitmesine yol açabiliyor. Bu doğrultuda, içeriğinde gıda bazlı maddeler bulunduğu için likitlerin kullanım ömrü tamamlanmadan tüketmek gerekiyor.

Mağazadan veya internet üzerinden satın aldığınız likitlerin üzerinde genellikle son kullanım tarihlerinin yazdığı etiketler bulunmaktadır. Ancak evde kendiniz hazırlıyorsanız elektronik sigara likitlerinin kullanım süresinin uygun koşullarda saklandığında ortalama 2 yıl olduğu düşünülebilir. Güneş ışığına maruz bırakmadan, oda sıcaklığında muhafaza ettiğinizde likitlerinizi yaklaşık 2 yıl içinde kullanabilmeniz mümkün.

Likitlerinizin raf ömrünü tamamlayıp tamamlamadığını ise kokusundan, yoğunluğundan ve renginden anlayabilirsiniz. Eğer likitinizin kokusu değiştiyse, ortalama bir likitten daha yoğun duruyorsa ve diğer e-likitlerden farklı bir renkteyse artık likiti çöpe atmanızın vakti gelmiş demektir.

Kullanım Tarihi Geçmiş Elektronik Sigara Likitleri Tüketilir Mi?

karanlıkta elektronik sigara kullanan adam, e-sigara kullanımı

Elektronik sigara deneyiminin iyi olup olmaması, likitin beklentilerinizi karşılayıp karşılamamasıyla doğrudan ilgili. Çünkü zevkinize uygun olmayan bir likit tükettiğinizde e-sigara deneyimini tamamıyla farklılaşacaktır ve hoşunuza gitmeyen bir likit, elektronik sigaradan uzaklaşmanıza dahi yol açabilir. Kullanım ömrünü tamamlayan likitler de lezzeti ve kokusu değişeceğinden artık amacına hizmet edemez. Bu da doğal olarak hoşlanmayacağınız bir deneyime yol açacaktır.

Ek olarak, sağlığınız için de kullanım tarihi geçmiş e-sigara likitlerini tüketmemenizde yarar var. İçeriğinde gıda bazlı bileşenler bulunan likitler son kullanma tarihi geçtikten sonra bazı olumsuz yan etkilerin yaşanmasına neden olabilir. Tamamen keyif amaçlı kullanılan elektronik sigaraların aldığınız hazzı sürdürebilmesi için mümkün olan en ideal koşullarda kullanılması ve likitlerin de ideal şekilde muhafaza edilmesi son derece önemli.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda, elektronik sigara likit ne kadar gider, likit kullanım süresini neler etkiler ve likitlerin raf ömrü gibi konulara değindikten sonra e-sigara keyfinizi tamamlamak için zevkinize uygun elektronik sigara cihazları ve likitleri sipariş etmek için Elektronik Sigara Türkiye kalitesine güvenebilirsiniz!

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Elektronik Sigara Türkiye
Logo
Register New Account
Reset Password
Sepet