300 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargonuz Ücretsiz!

Elektronik Sigara Gümrüğe Takılır Mı? 

Elektronik sigara kullanan kişi sayısının giderek artması fakat buna ek olarak ülkemizde satışı mümkün olmayan bir sektör haline geçmesi, kullanıcıların zihninde elektronik sigara gümrüğe takılır mı sorusunun yankılanmasına neden oluyor. 

Peki gerçekten de elektronik sigarayı yurt dışından ülkemize getirmek mümkün mü yoksa elektronik sigara gümrüğe takılır mı? 

Türkiye’nin e-sigara markası Elektronik Sigara Türkiye ailesi olarak bu yazımızda elektronik sigara gümrüğe takılır mı sorusunu ayrıntılı olarak ele alıyoruz. Eğer yurt dışından elektronik sigara satın almak gibi bir düşünceniz var ise yazımızı sonuna dek inceleyerek, bu konu ile ilgili aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz. 

Yurt Dışı Alışverişlerinde Elektronik Sigara Gümrüğe Takılır Mı? 

Elektronik sigaranın burada icat edilmesi ve yaygın olarak kullanılmaya başlanması nedeniyle Çin, e-sigara dünyasının başkenti kabul edilmektedir. Pek çok elektronik sigara markasının üzerim merkezinin Çin’de bulunması ise, bu bölgeyi elektronik sigara kullanıcıları için daha da özel kılmaktadır. 

Sözünü etmiş olduğumuz tüm bu sebepler doğrultusunda sizler de elektronik sigara siparişlerinizi sektörün merkezi olan Çin’den sipariş etmek istiyor olabilirsiniz. Peki ama bu mümkün mü? 

İlk olarak ülkemizde yurt dışından gelen e-sigara cihazlarının yasal olarak girişinin yapılmasının mümkün olmadığının altını çizmekte fayda var. Yasak olması nedeniyle de ülkemizde yapılan gümrük düzenlemeleri ve bu konuda alınan tedbirler, satın almış olduğunuz elektronik sigaranın ülkeye girişini engelleyebilir. 

Yani özetleyecek olursak, her ne kadar alışverişlerinizi yurt dışı e-sigara satış kanallarında kolaylıkla gerçekleştirebilmiş olsanız bile, bu durum satın aldığınız ürünün gümrüğe takılmayacağı anlamına gelmemektedir.

Çok sık karşılaşılan bu duruma ek olarak, yurt dışından satın aldığınız belli bir limitin üzerindeki ürünlere gelen vergi ödeme yükümlülüğü nedeniyle ödemeniz gereken ücret miktarı artış gösterebilir. 

Bu noktada eğer almış olduğunuz elektronik sigara hem size ulaşmaz hem de gümrüğe takılırsa, bu durum daha elinize dahi ulaşmamış bir ürüne çok yüklü bir miktarda para ödemenize neden olabilir. 

Oysaki yurt dışı yerine Türkiye’deki güvenilir elektronik sigara tedarikçilerinden aldığınız ürünler, hem çok daha sorunsuz ve hızlı bir şekilde tarafınıza ulaşmış olur; hem de satın alma sürecinizin ardından cihazınızla ya da süreç ile ilgili karşılaştığınız olumsuz herhangi bir durum karşısında iletişime geçebileceğiniz bir destek kanalı bulabilirsiniz. 

Elektronik Sigara Gümrükten Nasıl Geçer? 

elinde elektronik sigara tutan bir adam

E-sigara kullanıcılarının, yurt dışı elektronik sigara satışı ile ilgili merak etmiş olduğu bir diğer husus da, online olarak farklı bir ülkeden satın aldıkları e-sigaranın gümrükten başarılı bir şekilde geçmesi için neler yapılabileceği… 

Bu konu ile ilgili olarak altını çizmemiz gereken en önemli ayrıntı, ülkemize yurt dışından gelen her bir parçanın gümrük kontrolünden geçtiğidir. Elektronik cihazlardan tutun da kişisel bakım ve makyaj malzemelerine kadar çok geniş bir ürün çeşitliliğini içeren bu parçaların gümrük kapısından geçişine kimi zaman direkt olarak onay verilebildiği gibi bazı durumlarda ise içeriği kontrol edildikten sonra girişi onaylanır. 

Fakat bu noktada belirtmemiz gerekiyor ki elektronik sigara alışverişinin Türkiye’de yasal olmaması, bu cihazların gümrükte onaylanmamasına neden olmaktadır. Gümrük kapısında kontrolden geçen elektronik sigara cihazlarının ne yazık ki ülke girişine izin verilmez.

Bu yazımızda sizler için elektronik sigara gümrüğe takılır mı sorusunu yanıtladık. Özetleyecek olursak görmüş olduğunuz gibi her ne sebeple olursa olsun elektronik sigara alışverişinizi yurt dışından yapmak, satın aldığınız cihazın gümrük kapısında kalması ve devletin buna el koyması ile sonuçlanabilir. 

Bunun yerine güvenilir bir web sitesi üzerinden alışverişlerinizi gerçekleştirebilir, en kısa sürede kapınıza ulaşmasının keyfini sürebilirsiniz. Bu anlamda tüm elektronik sigara alışverişlerinizde elektronik sigaraya dair her şeyi bulabileceğiniz Elektronik Sigara Türkiye’ye güvenebilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz diğer yazılarımı için blog sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Elektronik Sigara Türkiye
Logo
Register New Account
Reset Password
Sepet