300 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargonuz Ücretsiz!

E-Sigara Kullanımında Dry Burn

Elektronik sigara dünyasına yeni giriş yapmış kişilerin pek fazla duymadığı, fakat uzun zamandır e-sigara kullanan kişilerin hakkında detaylı bilgi sahibi olduğu birçok farklı terim var. Bunlardan bir tanesi ise kuru yakma olarak da bilinen dry burn kavramı. Peki dry burn nedir? Nasıl yapılır? Tehlikeli bir işlem midir? Elektronik sigaraya herhangi bir zararı dokunur mu?

Elektronik sigara dünyasının öncü markalarından biri olan Elektronik Sigara Türkiye ailesi olarak bugünkü içeriğimizde zihinlerde dolaşan dry burn konusu ile ilgili merak edilen tüm ayrıntılara açıklık getiriyoruz. İçeriğimizi sonuna kadar okuyarak sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Ek olarak elektronik sigara dünyasına dair konuları mercek altına aldığımız blog sayfamızı ziyaret ederek yepyeni bilgiler keşfedebilirsiniz.

Dry Burn Nedir?

Elektronik nargile içip buhar üfleyen adam

Elektronik sigara kullanıcılarının birçoğu, e-sigara kullanımına devam ettikleri süre boyunca maksimum içim zevkine ulaşmak ister. İlk etapta biraz komplike görünse de e-sigara kullanımına, kısa süre içerisinde alışılabileceğini öngörmek mümkün.

Edindikleri tecrübeler sayesinde karşılaşmış oldukları elektronik sigara sorunlarına kendi kendilerine çözümler bulan kullanıcılar, bu sayede elektronik sigara içimini sırasında elde ettikleri zevki ikiye katlamayı başarıyorlar.

Bu anlamda dry burn nedir sorusunu yanıtlamadan önce, bu terimin e-sigara kullanıcılarının yaşadıkları bir soruna çözüm olarak kullanılan bir kavram olduğunun altını çizmekte fayda var.

O halde dilerseniz konumuzu biraz daha geniş çerçevede ele alalım. Bildiğiniz üzere coil, bir diğer ismiyle de atomizer başlığı elektronik sigaranın en önemli parçalarından biri olarak ön plana çıkıyor. Fakat bazen uzun süreli kullanıma bağlı olarak bazen de daha farklı sebeplerle kullanıcılar çeşitli coil sorunları ile karşı karşıya gelebiliyorlar.

Bu sorunlardan bir tanesi ise elektronik sigaradan gelen buhar miktarının azalması olarak ön plana çıkıyor. Özellikle yeni elektronik sigara kullanıcıları bu sorunu çözmek üzere yeni bir coil satın alsalar bile dry burn dediğimiz kuru yakma yöntemi de bu soruna çözüm olarak üretilen alternatiflerden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor.

Dry burn nedir sorusunu ise üzerinde kuruyan çeşitli katmanların oluştuğu coilin kuru yakma yöntemi ile bir süre daha kullanılabilir olmasını sağlamak şeklinde ifade etmek mümkün.

Her ne kadar piyasadaki pek çok elektronik sigara teli işlem için uygun olsa da yapmadan önce hem tele hem de elektronik sigaranın diğer parçalarına zarar vermemek adına bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ise kritik değere sahip.

Dry burn nedir sorusunu yanıtladığımıza göre gelin şimdi de dry burn işlemini nasıl yapacağınıza dair kısa bir bilgilendirme yapalım.

Buna ek olarak elektronik sigaranın en önemli parçalarından biri olan coil ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için Elektronik Sigara Coil Nedir? başlıklı içeriğimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Dry Burn Nasıl Yapılır?

dry burn nedir sorusuna cevap niteliğinde yakın detay alınmış elektronik sigara ve buharı

Eğer coil hakkında ayrıntılı bilgi edindiyseniz ve cihazınızın atomizerine sarmış olduğunuz telin, dryn burn uygulamasında herhangi bir şekilde zarar görmeyeceğinden şüpheniz yok ise yazımızın bir sonraki başlığını oluşturan dry burn uygulamasının nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Dry burn, çok zor bir işlem olmasa bile elektronik sigara kullanımına henüz yeni başlayanlardan biriyseniz bu konuda dikkatli olmanızda ve sözünü etmiş olduğumuz aşamaları doğru uyguladığınızdan emin olmakta fayda var.

Gerekli bilgilendirmelerimizi de yaptıktan sonra dilerseniz dry burn nasıl yapılır sorusunun yanıtına geçebiliriz.

  1. İşlemini gerçekleştirmek için tahmin edebileceğiniz gibi ilk önce coile sarılı olan pamuğu atomizer başlığının içerisinden çekip çıkarmanız gerekiyor. Bu sayede hem pamuğun yanmasını önlemiş hem de yanlışlıkla da olsa cihazınızın parçalarına zarar vermekten kurtulmuş olursunuz.
  2. Pamuğu çıkardıktan sonra yine de olası bir tehlikeyi kontrol altına almak adına coilin içinde pamuk parçası kalıp kalmadığından emin olun.
  3. Şimdiki adımda ise cihazınızı çalıştırmanız gerekiyor. Güç düğmesine basarak elektronik sigaranızı çalıştırdıktan sonra rezistans telinin ısınmasını bekleyin. Ardından henüz tel sıcakken suyun altında çok kısa bir süre bekletin. Eğer bu adımı herhangi bir problem yaşamadan tamamladıysanız dry burn işleminin en önemli bölümünü de atlatmışınız demektir.
  4. Bir sonraki adımda ise atomizere yeniden pamuk yerleştirebilirsiniz.
    Atomizeri yeniden çalıştırdıktan sonra elektronik sigara keyfine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İyi buharlar dileriz!

Bu yazımızda dry burn nedir sorusunu yanıtlayarak, dry burn işlemini uygulamak için bilmeniz gereken adımları sıraladık. Eğer bu adımları tekrarlamanıza rağmen sorununuz çözülmediyse sorun coilden ya da e-sigaranızdan kaynaklanıyor demektir.

En kaliteli elektronik sigara modelleri, atomizer çeşitleri ve coil alternatifleri için elbette Elektronik Sigara Türkiye’ye güvenebilir, tek tıkla siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Elektronik Sigara Türkiye
Logo
Register New Account
Reset Password
Sepet